Apie „Google“ knygų paiešką
Apžvalga
Idėjos ir parinktys
Bendroji pagalba

Partnerių programa
Leidėjams ir autoriams
Prisijunkite dabar
Partnerių pagalba

Bibliotekų projektas
Apžvalga
• Bibliotekų partneriai
Bibliotekininkų pagalba

Bibliotekų partneriai

Bavarijos biblioteka

„Šiandien pranešame, kad pasauliui atveriama biblioteka ir pagaliau pradedamas įgyvendinti tikrasis bibliotekų tikslas – galimybė plačiai pateikti knygų ir žinių – tai ryžtingas žingsnis žengiant į skaitmeninių duomenų pasaulį. Tai išskirtinės pastangos padėti viso pasaulio skaitytojams rasti ir prieiti prie turtingosios vokiečių literatūros internete bet kuriuo metu ir iš bet kur.“

– Dr. Rolf Griebel, Bavarijos bibliotekos direktorius

Sužinokite daugiau apie Bavarijos bibliotekos dalyvavimą projekte [vokiškai].

Kolumbijos universitetas

„Mūsų dalyvavimas „Google“ knygų paieškos bibliotekų projekte prisidės prie jau kitų bibliotekų perduotų skaitmeninių išteklių gausos,“ kalbėjo James Neal, Kolumbijos informacinių tarnybų viceprezidentas ir universiteto bibliotekininkas. „Tai sudarys sąlygas bibliotekoms padaryti labai svarbų nepaprastų archyvų ir ypatingų kolekcijų kraitį prieinamu mokslininkams ir tyrėjams iš viso pasaulio tokiais būdais, kurie galų gale pakeis išsimokslinimo pobūdį.“

-James Neal, universiteto bibliotekininkas ir Kolumbijos universiteto informacinių tarnybų viceprezidentas

Sužinokite daugiau apie Kolumbijos dalyvavimą projekte.

Institucijų bendradarbiavimo komitetas („Committee on Institutional Cooperation“ (CIC))

„Ši partnerystė su „Google“ – tai vienas iš ambicingiausių CIC istorijoje įgyvendinamų projektų, sukuriančių ypač svarbaus bibliotekų paslaugų ir informacijos prieigos transformavimosi pagrindą. Šiuos išteklius pateikiame kaip prieinamus ne tik dalintis tarp universitetų, bet ir kaip plačiau prieinamus visuomenei. "

– Barbara McFadden Allen, CIC direktorė

Sužinokite daugiau apie „CIC“ dalyvavimą projekte.

Kornelio universiteto biblioteka

Tyrimų bibliotekų palaikomi tyrimai, teikiamos studijos ir atliekami mokymai šiandien neatskiriama akademinių studijų ir darbų dalis. Jos taip pat atlieka visuomenės švietimo vaidmenį, nes suteikia galimybę visiems skaitytojams prieiti prie pasaulio šviesuolių darbų. Kaip didžiausia tyrimų biblioteka Kornelio universiteto biblioteka ypač vertina galimybę su „Google“ prisijungti prie partnerių institucijų. Toks bendradarbiavimas leidžia žymiai sutrumpinti laiką ir reikalauja mažiau pastangų tinkle pateikti visus mokslinių darbų tekstus.“

– Laikinoji Kornelio universiteto bibliotekininkė Anne R. Kenney

Sužinokite daugiau apie Kornelio universiteto bibliotekos dalyvavimą projekte.

Harvardo universitetas

Naujasis amžius atskleidžia daug bibliotekoms svarbių naujų galimybių Harvardo universitetui ir jo bibliotekomis besinaudojantiems skaitytojams. Didelių bibliotekų bendradarbiavimas „Google“ ypač reikšmingai pasipelnys pasaulio visuomenei, pvz.: studentams, mokytojams ir dėstytojams, mokslininkams ir skaitytojams. Projektas išnaudoja interneto galimybes skaitytojams tiksliai pateikti juos dominančias knygas ir dar anksčiau neįsivaizduotu greičiu. Naudotojams bus padedama rasti knygų vietinėse bibliotekose arba jų įsigyti iš leidėjo arba knygų platintojų. O prie viešojo domeno knygų bus galima prieiti dar laisviau.“

– Sidney Verba, Harvardo universiteto bibliotekos direktorė

Sužinokite daugiau apie Harvardo universiteto dalyvavimą projekte.

Ghent universiteto biblioteka

Esame sujaudinti galėdami knygas ir biblioteką šiuo projektu pateikti visam pasauliui. Tai puikus būdas pagelbėti bet kuriame pasaulio kampelyje esantiems skaitytojams rasti ir pasiekti Belgijos ir Europos turtingą literatūros ir kultūros dalį. Papildomai ketiname pradėti įgyvendinti daugiametį bibliotekos pastato renovavimo projektą, o kai bibliotekos durys bus uždarytos, jos knygos bus prieinamos studentams ir dėstytojams per „Google“ knygų paiešką.

– Sylvia Van Peteghem, Ghent universiteto bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė

Sužinokite daugiau apie Ghent universiteto bibliotekos dalyvavimą projekte [olandiškai].

Keio universiteto biblioteka

„Google“ projektas suteikia galimybę pasauliui pateikti kolekcijas ir leidžia knygomis naudotis viso pasaulio žmonėms tyrimų ir švietimo srityse. Mūsų universitetas įkurtas 1858 m. Yukichi Fukuzawa, kuris buvo žinomas savo atsidavimu perduoti informaciją moderniajai Japonijai ir ją šviesti. Keio universitetas toliau įgyvendina savo tikslus tapęs pirmąja Japonijos biblioteka, prisijungusia prie „Google“ knygų paieškos.“

– Profesorius S. Sugiyama, Keio universiteto bibliotekos direktorius

Sužinokite daugiau apie Keio universiteto dalyvavimą projekte [japoniškai].

Katalonijos nacionalinė biblioteka

Vienu metu buvo taip, kad tik besilankantieji šioje bibliotekoje galėjo naudotis mūsų knygomis. Dabar bet kas, besidomintis mūsų bibliotekoje esančiomis knygomis, gali jas rasti ir naudotis internete arba tiesiog atsitiktinai rasti šią biblioteką atlikę paprastutę iešką „Google“ knygų paieškos rodyklėje. Tai didžiulis žingsnis į priekį suteikiant daugiau galimybių skaitytojams visame pasaulyje prieiti ir naudotis turtinga Katalonijos, Kastilijos ir Lotynų Amerikos literatūra.“

– Dolors Lamarca, Barselonos nacionalinės bibliotekos direktorė

Sužinokite apie Katalonijos nacionalinės bibliotekos dalyvavimą šiame projekte [katalonietiškai].

Niujorko viešoji biblioteka

Niu Jorko viešosios bibliotekos tyrimų bibliotekos pačios ypač susidomėjo „Google“ bendradarbiavimo pasaulio mastu misija. Šį suskaitmeninimo projektą vertiname kaip prieigos prie informacijos būdo transformacijos momentą ir norime iš to ne tik pasimokyti, bet ir prie to prisidėti. Šiuo metu mūsų galimybės labai konservatyvios – tai ribotas puikios būsenos knygų skaičius pasirinktomis kalbomis viešajame domene. Įvertinę nors ir ribotą dalyvavimą šiame projekte, ateityje sieksime platesnio bendradarbiavimo.“

– David Ferriero, Niu Jorko viešosios bibliotekos Tyrimų bibliotekų direktorius, ir Andrew W. Mellon, direktoriaus pavaduotojas

Sužinokite daugiau apie Niujorko viešosios bibliotekos dalyvavimą projekte.

Oksfordo universitetas

„Bodleian“ bibliotekos misija nuo jos įkūrimo pradžios 1602 – tai sero Thomas Bodley bibliotekos, tarnaujančios kaip pasaulinės dokumentų ir knygų kolekcijų bibliotekos, kurios ištekliais gali pasinaudoti kiekvienas susidomėjęs, vizija. Iki šių dienų daugiau nei 60 % skaitytojų, kurie naudojasi ir dirba „Bodleian“ bibliotekoje, nėra tiesioginiai Oksfordo universiteto bendruomenės nariai. „Google“ Bibliotekų projektas Oksforde viešai pritaria mūsų siekiui leisti naudotis ištekliais mokslininkams ir ne tik. Ši iniciatyva toliau skatinama kaip sero Thomas Bodley vizija ir siekis perkelti „Bodleian“ biblioteką į skaitmeninį amžių, bei taip suteikti viso pasaulio skaitytojams galimybę visame pasaulyje prieiti prie bibliotekos kolekcijų.“

– Ronald Milne, Oxfordo universiteto ir „Bodley“ bibliotekos vykdantysis direktorius

Sužinokite daugiau apie Oksfordo universiteto dalyvavimą projekte.

Prinstono universitetas

Prinstono bibliotekininkai iš kartos į kartą su didžiuliu užsidegimu rinko ir subūrė ypač vertingą tūkstančių knygų įvairiausiomis temomis ir kalbomis kolekciją. Jei dalis šios kolekcijos knygų pagal autorių teises bus pateiktos internete, daugelis Prinstono studentų ir fakultetų galės tyrinėti jų medžiagą, o dalyvavimas „Google“ projekte suteiks galimybę dalintis tyrinėjimais pasauliniu mastu ir toliau tęs universiteto neoficialaus moto tradiciją tarnauti savo ir visoms tautoms.

– Karin Trainer, Prinstono universiteto bibliotekininkė

Sužinokite daugiau apie Prinstono universiteto bibliotekos dalyvavimą projekte.

Stenfordo universitetas

Stenforde buvo nuolat suskaitmeninami tekstai, kad juos būtų galima naudoti plačiai auditorijai, tačiau knygų suskaitmeninimas priešingai nei žurnalų patyrė daugelį techninių ir finansinių apribojimų. „Google“ programa priverčia rimtai susiimti ir pereiti nuo smulkmių prie tikrai pramoninio masto medžiagos suskaitmeninimo. Todėl dalyvaudami šioje ir kitose programose siekiate skatinti lavinimąsi ir inovacijas.“

Michael A. Keller, universiteto bibliotekininkas

Sužinokite daugiau apie Stenfordo universiteto dalyvavimą projekte.

Kalifornijos universitetas

Naudodamasis naujausių ieškos technologijų privalumais ir atvėręs kelią plačiai pasklisti informacijai iš savo bibliotekos Kalifornijos universitetas toliau dirba siekdamas pritaikyti technologijas ir atverti bibliotekos kolekcijas, kad jos skatintų tyrinėjimus, lavinimąsi, socialinį pakantumą ir kultūrą. Šiame naujame pasaulyje žmonės gali susieti informaciją ir idėjas, kurios anksčiau nebuvo prieinamos, bei taip skatinti inovacijas visose gyvenimo srityse: mokslinėje, ekonomikos ir socialinėje – ir visai tai įgyvendinti naudodamiesi didžiausių pasaulio bibliotekų ištekliais.

Galėdami pateikti skaitmenines mūsų bibliotekos išteklių kopijas apsaugosime ir tūkstančius autorių, leidėjų ir skaitytojų, kurie dėl bet kokių gamtos nelaimių patirtų didžiulius nuostolius. Bet kuris dvejojantis gamtos nelaimių daroma žala kultūros atminčiai gali atsigręžti į uragano Katrinos nusiaubtas bibliotekas.

Kaip šias vertingas kolekcijas surinkusi dėl visuomenės gerovės ir pasitikėjimo organizacija, prisijungusi prie „Google“ Bibliotekų partnerystės programos, žengia teisingą žingsnį.“

– Daniel Greenstein, Mokslinės informacijos vice prorektorius ir universiteto bibliotekininkas

Sužinokite daugiau apie Kalifornijos universiteto dalyvavimą projekte.

Madrido „Complutense“ universitetas

Mūsų autorių teisių neginamos knygos anksčiau buvo prieinamos tik skaitytojams, atvykusiems į Madrido „Complutense“ universiteto biblioteką, o dabar jie galės sutaupyti kelionpinigių ir prieiti prie šių išteklių interneto ryšiu iš bet kurios vietos. Mes gan tiesiogiai atveriame biblioteką pasauliui. Mokymosi galimybės fenomenalios, todėl esame dėkingi galėdami dirbti su „Google“ šiame projekte.“

– Carlos Berzosa, kancleris

Sužinokite daugiau apie Madrido „Complutense“ universiteto bibliotekos dalyvavimą projekte [ispaniškai].

Lausanne universiteto biblioteka

„Mūsų autorių teisių apsaugotos knygos anksčiau buvo prieinamos tik žmonėms, kurie gali naudotis Lausanne universiteto biblioteka, dabar šie ištekliai bus prieinami visiems interneto ryšiu, kur jie begyventų. Mes gan tiesiogiai biblioteką atveriame pasauliui. Mokymosi galimybės fenomenalios, todėl esame dėkingi galėdami dirbti su „Google“ šiame projekte.“

– Hubert A. Villard, Lausanne „Cantonal“ ir universiteto bibliotekos direktorius.

Sužinokite apie Lausanne universiteto bibliotekos dalyvavimą šiame projekte [prancūziškai].

Mičigano universitetas

Projektas su „Google“ yra svarbiausia mūsų kaip didžiojo viešojo universiteto, žengiančio pirmyn link žinių, misija pačiame universitete ir už jo ribų. Pradėjęs šį bendradarbiavimą, kai per Google“ paiešką bus visiems prieinami universiteto ištekliai, Mičigano universitetas atlieka tarpininko vaidmenį radikaliai plečiant visuomenės prieigą prie informacijos. Mičigano universitetas šį projektą vertina kaip galimybes kiek įmanoma plačiau ir parankiau pateikti prieigą prie duomenų išteklių. Be to, šio universiteto biblioteka šią partnerystę pasirinko dėl kelių labai svarbių priežasčių:

  • „Tikime, kad be galimybės prieiti prie bibliotekos kolekcijų ši programa – tai transformavimo programa, leidžianti universiteto bibliotekai sukurti ir pateikti paslaugas naujajame tūkstantmetyje.
  • Šis darbas sukurs naujų būdų skaitytojams ieškoti ir prieiti prie bibliotekos išteklių, atverti šias kolekcijas savo ir viso pasaulio skaitytojams.
  • Taip pat pradėjome kelis metus truksiantį didelės dalies bibliotekos kolekcijų medžiagos formato keitimą, todėl esame tyrimų bibliotekų, pradėjusių suskaitmeninti išteklius, lyderė, ir tik išnaudodami šią partnerystę galime įgyvendinti šiuos siekius. Mūsų programa stipri, ir siekiame suskaitmeninti apie 5000 knygų per metus, tačiau dirbant tokiu greičiu, šis procesas visiems ištekliams gali trukti tūkstančius metų.“

John P. Wilkin, universiteto bibliotekininkas ir bendradarbis

Sužinokite daugiau apie Mičigano universiteto dalyvavimą projekte.

Ostino universitetas Teksase

Universiteto bibliotekomis bendruomenėje pasitikima dėl jų siekio rinkti ir skaitytojams pateikti visą žmonijos žinias apimančią informaciją. Mūsų bibliotekos taip pat atsakingos už efektyvų šių žinių saugojimą ir pateikimą skaitytojams ilgą laiką. Ostino universitete Teksase ypač atsakingai laikomės šių tikslų ir tikime, kad dalyvavimas šioje programoje ateityje padės užtikrinti šių įsipareigojimų vykdymą.“

Fred Heath, bibliotekų direktorius ir vice prorektorius

Sužinokite daugiau apie Teksaso universiteto Ostine dalyvavimą projekte.

Virdžinijos universitetas

Virdžinijos universiteto biblioteka buvo pirmoji, pradėjusi skaitmeninti viešojo domeno informaciją. Šis procesas prasidėjo 1992 metais, ir fakultetai bei studentai greitai suprato, kad ilgai užmiršti ir reti tekstai gali būti prieinami naujai auditorijai, taip pat šiuo būdu skatinami nauji moksliniai tyrinėjimai. Dažnai kalbėjome apie bibliotekas be sienų, ir priartėjome prie realaus vizijos įgyvendinimo, dėl ko turėtume dėkoti atsiradusiai galimybei dalyvauti šiame projekte.“

Karin Wittenborg, Virdžinijos universiteto bibliotekininkė

Sužinokite daugiau apie Virdžinijos universiteto dalyvavimą projekte.

Viskonsino universitetas Medisone

Viskonsino universiteto Medisone ir istorijos mokslų bibliotekoje saugomos didžiausios Jungtinėse Amerikos Valstijose istorijos dokumentų ir medžiagos kolekcijos. Šiuo dalyvavimo „Google“ projekte Viskonsinas imasi svarbiausio vaidmens kitoms kartoms išsaugoti šiuos darbus ir juos plačiai pateikti pasaulio visuomenei tyrinėti bei šviestis. Šis siekis turėtų būti Viskonsino universiteto idėjos – universitetas atviras visam pasauliui – įgyvendinimas. Viskonsino bibliotekos remiasi šia tradicija. „Google“ siekis suskaitmeninti bibliotekų išteklius leidžia bibliotekoms suteikti platesnę prieigą skaitytojams prie viešųjų kolekcijų, kurios anksčiau buvo prieinamos tik bibliotekos lankytojams. Didžioji šios medžiagos dalis yra ypač reta ir vienetinė – tai atvers informacijos kelią visuomenei šviestis, tyrinėti ir bendrai viešai naudotis.“

Edward Van Gemert, laikinasis Viskonsino universiteto Medisone bibliotekų direktorius

Sužinokite daugiau apie Viskonsino universiteto Medisone dalyvavimą projekte.

© „Google“ 2008 – Pagrindinis puslapisApie „Google“Privatumo politiką