Apie „Google“ knygų paiešką
Apžvalga
Idėjos ir parinktys
Bendroji pagalba

Partnerių programa
Leidėjams ir autoriams
Prisijunkite dabar
Partnerių pagalba

Bibliotekų projektas
• Apžvalga
Bibliotekų partneriai
Bibliotekininkų pagalba

„Google“ knygų paieškos Bibliotekų projektas – pažangus pasaulio knygų kortelių katalogas

Dirbame su keliomis didžiausiomis bibliotekomis, kad jų turimų knygų rinkiniai būtų įtraukti į „Google“ paiešką ir kaip knygų kataloge skaitytojams būtų rodoma informacija apie knygas, keletas jų ištraukų, t. y. keletas sakinių, kurių kontekste matomas ieškos raktinis žodis.

Kaip veikia „Google“ knygų paieškos Bibliotekų projektas?
Kai iš Bibliotekų projekto spustelite knygos paieškos rezultatą, matysite pagrindinę informaciją apie knygą ir daugeliu atvejų – keletą jos ištraukų, t. y. keletą sakinių, kurių kontekste matomas ieškos raktinis žodis. Jei knyga neginama autorių teisių, galėsite peržiūrėti ir atsisiųsti visą knygos turinį. Visais atvejais matysite saitus, nukreipiančius į knygynus internete, kur galėsite įsigyti knygą, ir į bibliotekas, kurių galėsite ją pasiskolinti.

Viso turinio peržiūra
Iškarpos peržiūra
Peržiūra negalima

Norėdami iš arčiau peržiūrėti šiuos puslapius ir sužinoti daugiau apie „Google“ knygų paieškos funkcijas, žiūrėkite skyrelį Ekrano nuotraukos.

Koks šio projekto tikslas?
Bibliotekų projekto tikslas labai paprastas – skaitytojams padėti lengviau rasti knygas, ypač tas, kurių neįmanoma rasti kitais būdais, nes jos, pvz.: neatspausdintos, gerbiant autorių bei leidėjų teises. Pats svarbiausias siekis – dirbti su leidėjais ir bibliotekomis bei sukurti visapusį, prieinamą ir virtualų visų knygų visomis kalbomis kortelių katalogą, padėsiantį skaitytojams rasti naujų knygų, o leidėjams rasti naujų skaitytojų.

© „Google“ 2008 – Pagrindinis puslapisApie „Google“Privatumo politiką