Apie „Google“ knygų paiešką
Apžvalga
Idėjos ir nuomonės
Bendroji pagalba

Partnerių programa
Leidėjams ir autoriams
Prisijunkite dabar
Partnerių pagalba

Bibliotekų projektas
Apžvalga
Bibliotekų partneriai
Bibliotekininkų pagalba

Autorius Richard Lowry rado daugiau skaitytojų ir pardavė daugiau knygų per „Google“ knygų paiešką.

Karo istorikas ir buvęs jūreivis Richard Lowry ypač domėjosi 1991 metų operacija „Audra dykumoje“. Per tam tikrą laiką ponas Lowry sukaupė daug medžiagos apie karines operacijas, įskaitant visą medžiagą, surinktą iš susirašinėjimo su pagrindiniais operacijose dalyvavusiais generolais. Surinkęs daugybę informacijos jis nusprendė parašyti šio tyrimo chronologijos knygą. Tai jis padarė per 12 metų.

„Aš nieko nežinojau apie leidybos pramonę,“ – atsimena ponas Lowry šiandien. „Aš maniau, kad kur nors pateikus knygą, ji atsiras kiekviename knygyne.“ Pradėjęs tai daryti pats ir labai norėdamas parduoti savo knygą, kaip jis teigia, pasinaudojo „iUniverse“ paslaugomis, kad galėtų išleisti 300 puslapių knygą. Golfo karo kronikos „The Gulf War Chronicles“ pirmą kartą pasirodė 2003 m.

Kaip ir daugelis kitų dažniausia „Google“ ieškos langelyje ponas Lowry įveda savo pavardę. Štai kaip jis patikrina, ar jo knyga pasiekiama per „Google“ knygų paieškos programą. „iUniverse“ prisijungė prie „Google“ knygų paieškos, kad galėtų per „Google“ platinti šią ir kitas knygas. „Google“ knygų paieška suteikia galimybę be svetainių turinio naršyti knygų tekstus ir viską, ką teikia „Google“, taip pat knygų ištraukas su saitais į knygų pardavėjų tinklapius.

Programa leidėjams ir bibliotekoms
Kokį turinį „Google“ naudotojai gali matyti iš bet kokios pateiktosios knygos, priklauso nuo to, kaip knyga prieinama per „Google“ knygų paiešką. Naudotojai, kurie ieško knygų Leidėjų programoje – mato ribotą knygos puslapių skaičių, tie, kurie randa autorių teisių saugomas knygas, kurių turinį „Google“ nuskaitė pagal Bibliotekų programą, mato tik „informacinį puslapį“ su bibliografiniais duomenimis; taip pat rodomas paieškų kartų skaičius ir su daugeliu knygų – kelios teksto ištraukos su raktiniu žodžiu.

Didelės ir mažos leidyklos taip pat naudojasi „Google“ knygų paieška kaip laisvu pasaulinės prekybos ir rinkodaros įrankiu žmonėms, ieškantiems informacijos pagal knygos turinyje esančius svarbius žodžius arba frazes. Taip leidyklos bando pritraukti naujų skaitytojų ir pagerinti knygų pardavimus, gauti papildomų pajamų iš „Google“ kontekstinių skelbimų ir priartinti pirkėjus, iš saitų „Pirkti šią knygą“ nukreipdamos juos į savo svetaines.

Kai pirmą kartą Golfo karo kronikos („The Gulf War Chronicles“) pasirodė „Google“ knygų paieškoje, autorius pamatė, kad pagal „Barnes & Noble“ rodyklę jos reitingai išaugo 85 procentais ir išliko tokioje padėtyje.

Savarankiškiems leidėjams tokiems kaip „iUniverse“ iškyla problema, kaip užtikrinti, kad jų autorių knygos galėtų konkuruoti didžiulėje kiekvieną mėnesį išspausdinamų naujų knygų jūroje. „iUniverse“ savo autoriams siūlo įvairiausias marketingo paslaugas, pvz.: padeda paskelbti apie knygą ir ją reklamuoti. „Google“ knygų paieška „iUniverse“ autoriams naudinga tuo, kad jų knygos labiau matomos „Google“, ir taip plečiama jų rinka bei skatinama prekyba.

Pristatymų ir pardavimų privalumas
Nors ponas Lowry jautėsi gan nedrąsiai dėl to, kad internete galima naršyti visą jo knygos turinį skaitytojams leidžiant peržiūrėti jos dalis, jam patiko šios knygos pristatymas „Google“ knygų paieškoje. „Knygos pristatymo būdas labai gražus. Nemanau, kad tame slypi tik pardavimų skatinimo tikslas, – sakė ponas Lowry. Iš tiesų, be jokios pono Lowry rinkos kampanijos pirmą kartą Golfo karo kronikoms „The Gulf War Chronicles“ pasirodžius „Google“ knygų paieškoje, autorius pamatė, kad pagal „Barnes & Noble“ rodyklę jos reitingai išaugo 85 procentais ir išliko tokioje padėtyje. „Buvimas „Google“ knygų paieškoje nepaprastai pagelbėjo“, – sakė autorius. Ponas Lowry dabar žino, kaip parduoti savo darbus. Jis sukūrė savo svetainę (www.gwchronicles.com), kalba apie viešus įvykius ir toliau tiria, bei rašo. „Knygos nebeparduodamos nuo tada, kai jūs jas nustojate pardavinėti“, – sako autorius. Jis ypač džiaugiasi galimybe naršyti knygų turinį (autorius teigia, kad kiekvienas klaustasis randa jo vardą ir pavardę – o tai tiesioginė prekyba). Jam taip pat patinka kelios knygos puslapyje pateikiamos galimybės, kaip būtų galima įsigyti knygą.

Iš dalies dėl to, kad ponas Lowry sunkiai dirbo norėdamas parduoti savo knygą, jis susirado agentą ir pasirašė su juo sutartį dėl antrosios knygos platinimo, kuri 2006 metų pradžioje išleista „Berkley Publishing“. Be to, jis pradėjo rašyti trečiąją knygą apie Irake tarnaujančias laivyno pajėgas, pavadintą U.S. Marine in Iraq – 2003JT išsiųstąjį laivyną į Iraką, kuri bus išleista „Osprey Publishing“ kaip istorijų serijos apie britų karius knyga.

Abi leidyklos, „Berkley“ ir „Osprey“, dalyvauja „Google“ knygų paieškos programoje, kuri puikiai vertinama rašytojo Lowry. „Man labai patinka, kad šios leidyklos dalyvauja „Google“ knygų paieškos programoje, nes tai padeda parduoti mano knygas“, – sakė autorius. „Netrukus visas žinias apie pasaulį turėsime po ranka, ir „Google“ knygų paieška suvaidns didžiulį vaidmenį perkeldama šią informaciją į mūsų namus ir veiklą."

 

© „Google“ 2007 – Pagrindinis puslapisApie „Google“Privatumo strategija